Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Neobjektivní předvolební debata významně pomohla SPOLU.

Radovan Vích 0

Formát poslední a nejdůležitější debaty před volbami do Evropského parlamentu na veřejnoprávní televizi byl segregační a poškozující opozici.

Jednak tam nebyli lídři, ale předsedově sněmovních stran, ale hlavně zástupci společné kandidátky SPOLU zde byli zastoupení třemi, zatímco ostatní pouze jedním diskutujícím. To prostě nedává smysl. Vznikl tímto silný „vládní tábor“ diskutujících proti pouhým dvěma zástupcům opozice. Přitom veřejnoprávní televize nesmí zvýhodňovat žádný politický subjekt.

Celostátní veřejnoprávní médium má velkou moc. Navíc pokud tímto označí některé kandidáty za „druholigové“, mnoho nerozhodnutých voličů se může rozhodnout, že nebude volit outsidera, prostě proto, že uvěří, že to jsou outsideři. Veřejnoprávní televize takto podle mého názoru překročila své pravomoci a dopustila se neetického jednání. A jelikož voliči a koncesionáři mají právo požadovat, aby veřejnoprávní televize poskytla všem kandidátům stejný prostor ucházet se o jejich hlas, narušila tímto podle mě proces demokratických voleb. Doufám, že se tímto budou zabývat příslušné rady a další orgány, které mají objektivitu vysílání veřejnoprávních médií pod kontrolou a navrhnou taková opatření, aby se taková situace již nikdy neopakovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *